ABOUT

Hakkımızda

Infinite Management and Business Consulting Ltd.

Muhammet Gençer ve Murat Boylu yönetmekte oldukları şirketin iş fikrini ilk başta otomotiv sektöründe farklı eğitim ve danışmanlıklar vermek üzere kurguladılar. İlk etap olarak firma kuruluşunu Muhammet Gençer 2015 yılının başında GençERP Yazılım ve Danışmanlık adı altında bir şahıs şirketi kurarak gerçekleştirdi.

 

Kısa süre içinde edinilen tecrübeler sayesinde söz konusu danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin yalnız başına  uzun ömürlü olamayacağı kanaatiyle, danışmanlık sürecinde destek vermesi amacıyla şirket bünyesinde geliştirilen yazılım modüllerinin entegrasyonu ve orta vadede bir ERP (Kurumal Kaynak Planlama ve Yönetim Sistemi) yazılımı haline getirilmesi ve bu kapsamda hizmet sunmanın daha doğru olacağı yönünde karar verildi.

Otomotiv sektöründe  farklı alanlarda edinilen tecrübeler ve uzmanlıklar sayesinde söz konusu programın yazılımında hızlı ilerleme sağlandı. Malatya'da bulunan Özdoğu Damper firmasında pilot çalışma yapılmaya başlandı ve kurulum bir kaç aylık süre içinde tamamlandı. Bir kaç işletme ve yönetim modülünden oluşan yazılımda alınan geri bildirim ve sonuçlar çalışmaların son hızda sürdürülmesi yönünde cesaret verdi.

Fikir ve sınai hakların yitirilmemesi için söz konusu yazılım GençERP olarak tescil altına alındı. 

2015 yılından beri devam eden çalışmaların olumlu sonuçları sayesinde 2017 yılında alınan karar doğrultusunda GençERP yazılım markasının diğer hizmetler ile birlikte pazarlanması ve faaliyet alanlarının daha kapsamlı ve bir tüzel kişilik altında yürütülmesi için  bir limited şirket için çalışmalar başlatıldı. Yapılan çalışmaların çok kapsamlı olması sebebiyle, farklı sektörlere de benzer hizmetlerin verilmesi potansiyeli hasıl olunca "sonsuz danışmanlık" imkanı da ortaya çıkmış oldu. Sonsuzluk burada göreceli olarak değerlendiriliyor tabii ki.

 

Hizmet ve yazılım uygulamalarının ileride yurt dışına da satılma fırsatı doğacağından, daha sonra isim değişikliği yapmamak ve uluslararası geçerli bir isim olacağı düşüncesiyle kurulma aşamasındaki limited şirketin adının "Infinite Management and Business Consulting", yani "Sonsuz Yönetim ve İş Danışmanlığı" anlamına gelen ismin kullanılmasına kararı verildi.  Kısaca IMB-Consulting.

Yaşayan bir sistem olarak düşünülmesi gereken GençERP yazılımı bir tarafta firma bünyesinde yapılan çalışmalar ve diğer tarafta da müşterilerden gelen talepler doğrultusunda araştırma ve geliştirme kapsamında her geçen gün etki alanına yeni bir artı katarak gelişmeye devam etmektedir. 16 ana modül içeren yazılımda yüzün üzerinde alt işlem adımı bulunmaktadır. Planlama, Satın Alma, Satış, Satış Sonrası, Üretim, İnsan Kaynakları, Ön Muhasebe*, Finans*, Kalite Yönetim Sistemi ve benzeri bir çok farklı modüllerinin yanı sıra onlarca farklı raporlama ile çalışma sürelerini önemli derecede kısaltan ve dokümantasyon tarafında neredeyse fiziki evrak gereksinimini sıfıra indiren bir arşivleme sistemiyle yalın bir çalışma imkanı sunmaktadır. Kullanıcıya alışılagelmiş ERP sitemlerinden daha az karmaşık, arka planda birbiriyle bağlantılı çalışan bir o kadar da kompleks algoritmalar kombinasyonuyla kolay kullanılabilen ekranlar sayesinde ciddi bir zaman tasarrufu ve çalışma konforu sağlamaktadır.  (* geliştirme süreci devam eden uygulama)

2019 yılında IMB-Consulting Ltd. Şti. olarak hayata geçirilmesi kararlaştırılan firmanın yapılanması ile şirketleşme sürecinin ikinci etabı tamamlanmış olacaktır.

Bugün itibariyle IMB-Consulting otomotiv sektörünün yanı sıra, iş makinelerinin servis ve bakım yönetimi yazılımı, sac işleme merkezi yönetimi yazılımı ve tekstil makineleri üretim sektörlerine uygun ERP yazılımlarını  ve bu kapsamdaki danışmanlık hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

Danışmanlık ve yazılımlarımızda hayal ettiklerinizden daha fazlasını bulacaksınız. İstediklerinize ulaşmak için size köprü olabiliriz.

Sizinle de sektörünüzde bir gün görüşmek ve buluşmak üzere.

IMB-Consulting

 
IMB-Consulting Kurucuları

 Gençer 1960 doğdu; İşletme bölümü mezunu. 1986 yılında Mercedes-Benz Türk A.Ş. Aksaray fabrikasında işe başlayan ve yaklaşık 23 yıl bu kurumda çalışarak emekli olan Muhammet Gençer, firmada önce kalite daha sonrasında ise yan sanayi geliştirme departmanlarında çalıştı. 300’ün üzerinde firmada tedarikçi geliştirmesi yapan Gençer Türkiye’de konusunda uzmanlaşan ender kişilerdendir. 

  Mercedes-Benz A.Ş.’de geçirdiği son 4 yılda ise markanın üst yapı ekipman üretici geliştirme programının ülkemizde temellerini atan ekibin içinde yer alan Gençer, 2009’da emekli olmasının ardından Türkiye’nin önemli treyler ve üst yapı firmalarının birinde 5 yıl genel müdür yardımcılığı yaptı.

  30 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe bulunan Gençer 2014 Aralık ayından itibaren kurucu ortağı olduğu danışmanlık ve sektöre özel yazılımlar yapan IMB Consulting firmasında operasyonlardan sorumlu direktör olarak, üst yapı firmaları öncelikli olmak üzere kalite, proses ve sistem danışmanlığı yaparak profesyonel birikimini sektöre aktarmaya devam etmektedir.

 Gençer, toplamda 40 yılı aşkın iş tecrübesi ile kurucu ortağı olduğu IMB Consulting'de operasyonlardan sorumlu direktör olarak çalışmaktadır.

  Boylu 1968 doğdu; Almanya’da büyüyen Boylu, üniversitede işletme-finans eğitimi sırasında Frankfurt T.C. Emlak Bankası A.Ş.’de bankacılığa başladı; Üniversite eğitimini müteakip Frankfurt am Main merkezli Commerzbank AG Menkul Değerler Müdürlüğü bünyesinde vadeli işlemler (warrants, options, futures, vb.) alanında yatırım bankacısı olarak görevine devam etti.

 

2001 yılında ortak olarak kurduğu varlık yönetimi ve finans danışmanlık firmasında finansal yatırım stratejilerinden sorumlu direktör olarak 2003 yılına kadar çalıştı. Boylu toplamda 15 yıl bankacılık ve finans sektöründe bulundu.

 2003-2017 yılları arasında otomotiv sektörüne geçen Boylu, Mercedes-Benz Türk A.Ş. Pazarlama Direktörlüğü bünyesinde bayi yönetimi, satış sonrası hizmetler, kamyon kamu satış, ihracat ve üst yapı firma yönetimi gibi farklı departmanlarda proje yönetimi ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Ayrıca Türkiye’nin önemli treyler ve üst yapı firmalarının birinde yaklaşık 6 yıl, satın alma, yurt dışı satış ve genel müdür yardımcılığı yaptı.

  Boylu, toplamda 30 yılı aşkın iş tecrübesiyle kurucu ortağı olduğu IMB Consulting’de iş geliştirme ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak çalışmaktadır.

Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen Bizimle İrtibata Geçiniz:

Size destek vermek için hizmetinizdeyiz: muhammet.gencer@imb-consulting.com veya murat.boylu@imb-consulting.com